Wywiad 5 - fragment 9 Drukuj


Dr Neruda: „W dzisiejszym świecie mamy programistów, którzy potrafią pisać kod przenoszący użytkownika kodu z jednego doświadczenia do następnego. Przenosi on z punktu A do punktu B. Programowanie to aspekt czasu. To proces kierunkowy.

„Na pewno słyszałaś o hakerach. Jest ich wiele rodzajów. Na początku tego roku piętnastoletni dzieciak włamał się do Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych. Nawet Microsoft doszedł do wniosku, że jest niemożliwym stworzenie skutecznej ochrony dla jego systemu operacyjnego NT. Nastawienie umysłu hakera to kolejny przykład manifestacji oddzielenia. Polaryzacji. Swojego rodzaju gra umysłu, przepełnionego ego, a czasem chciwością. W większości przypadków haker to przypomnienie, że każda twierdza ma swoje słabe punkty. Program stworzony przez Marduka w swojej koncepcji jest podobny do programów tworzonych przez ludzi, ale o wiele bardziej złożony i zaawansowany. Jednakże, jak powie ci każdy haker, wszystko może być zhakowane za pomocą odpowiedniej techniki i umiejętności.

„Nasze programy zostały zhakowane. Zostaliśmy zmienieni. Nie jesteśmy już podłączeni w ten sam sposób jak kiedyś do siatek sterujących hologramem, którego nazwałem wcześniej Bańką Pierwszą.”

Sara: „Kto… kto je zhakował?”

Dr Neruda: „Nie podam ci nazwiska. Nie znam go. Powiedziano mi, że jest wiele środków, które są używane do tworzenia wyłomu w murze, tak abyśmy potem od środka - to znaczy my, jako ludzkość - kolektywnie zburzyli mury i wyszli z tego więzienia. Jesteśmy częścią tworzenia wyłomu.”

Sara: „Nie pamiętam, abym zgłaszała się na ochotnika.”

Dr Neruda: „Jeśli ma to jakieś znaczenie, to ja również.”

Sara: „Ok… zamierzam zmienić nieco temat rozmowy. Z moich sobotnich notatek wynika, że powiedziałeś coś takiego: ‘Zdaniem WingMakers pięciozmysłowe trójwymiarowe postrzeganie do jakiego dostosował się człowiek, stanowi przyczynę tego, że wykorzystujemy zaledwie drobny ułamek naszej inteligencji. Twierdzą oni, iż kapsuła czasu jest mostem między postrzeganiem pięciozmysłowym trójwymiarowym, a postrzeganiem siedmiozmysłowym wielowymiarowym.’

„Jak to się ma do naszej dzisiejszej rozmowy i czym dokładnie jest kapsuła czasu?”


Dr Neruda: „Kapsuła czasu to treści zawierające się w projekcie WingMakers. Noszą one nazwę: kapsuła czasu, ponieważ są zaprojektowaną interwencją do dokonania przesunięcia w czasie. Słowo kapsuła oznacza system dostarczania treści, zaprojektowany pod kątem wspierania ludzi w wyłamaniu się z ich łączy siatkowych - w sensie ich wcześniej zaprogramowanej ścieżki życiowej, zgodnie z którą byli oni właściwie robotami ludzkimi maszerującymi przez ścieżkę życiową w ściśle zaprogramowany sposób.

„Do czasu, aż WingMakers nie ujawnią tego aspektu ich interwencji (Notka Sary: mowa o Piątym Wywiadzie z dr Jamissonem Nerudą), to nie mogą oni ujawnić prawdziwego znaczenia stojącego za ich słowami. Zawoalowali oni swoje słowa w zaakceptowane standardy panujące na tym świecie, w standardy z zakresu New Age, nowego porządku świata, duchowości, religii, filozofii, itd. Rozwiązanie takie dało im akceptowalną anonimowość; jakby nie patrzeć, wszystko to było zaprezentowane w formie mitu. W micie nie ma niczego, co mogłoby skłonić Anu do cenzurowania go lub do dokonania odwetu.

„Badali oni jednoznaczność językową i postanowili, że niektóre elementy aktywacyjne umieszczą w innych formatach takich jak obrazy, poezja oraz muzyka. Mówiąc inaczej, wtedy kiedy nie mogli powiedzieć o czymś w sposób jednoznaczny, z uwagi na możliwość odwetu, to zakodowywali to w obrazach.”

Sara: „Ale poprosiłeś mnie o wstrzymanie się z publikacją tego wywiadu. Co jeśli nigdy nie zostanie on opublikowany?”


Dr Neruda: „Wtedy byłby on niepotrzebny.”

Sara: „Ale jego brak może sprawić, że reszta materiałów będzie postrzegana jako coś mało prawdziwego, czyż nie tak?”

Dr Neruda: „Powiedziałbym, że uczyniłoby to je mniej bezpośrednimi lub jednoznacznymi, ale sedno twojego spostrzeżenia jest trafne, zgodziłbym się z tym, że ich opis prawdy byłby umniejszony bez obecności kontekstu wnoszonego przez to ujawnienie.”

Sara: „Dla kogo są te materiały? Chodzi o to, że gdy przeprowadzaliśmy pierwsze cztery wywiady, to już wtedy mogłam policzyć na palcach jednej ręki ilu znam ludzi, którzy posłuchaliby o tych sprawach z otwartym umysłem. Większości z moich przyjaciół i rodzinie… nawet bym o tym nie wspomniała. Z kolei biorąc pod uwagę ten wywiad, nie sądzę, aby ktokolwiek kogo znam był na niego otwarty. Mówiąc szczerze, nikt nie przychodzi mi na myśl.”

Dr Neruda: „Rozumiem cię Saro. Liczba ludzi, którzy zjawią się, aby patrzeć przez wyłom w murze będzie bardzo mała. W skali całej populacji, niewielki procent. Jednak według prawdziwej definicji Wielkiego Portalu, będzie wystarczająca ilość ludzi spoglądających przez wyłom w murze, którzy zauważą, że rzeczywistość jest czymś więcej, czymś znacznie więcej, i oni to będą wspólnie pracować nad zburzeniem murów. Gdy już mury zostaną zburzone, to istoty nieskończoności, które były w środku, wyjdą na zewnątrz i zaczną w nowy sposób funkcjonować w instrumencie ludzkim, nie jak w czymś oddzielonym, nie jak w pojeździe lub w czymś noszonym jako uniform, tylko jako istoty nieskończoności funkcjonujące w ciele ludzkim wolnym od interfejsu oraz implantów funkcyjnych.”

Sara: „Masz na myśli, że nie wzniosą się do Bańki Drugiej lub Trzeciej?”

Dr Neruda: „Zostaną dokładnie tutaj: na Ziemi. Jednakże, zostając tutaj w ciele zostaną jako istoty nieskończoności, a nie jako zniewolone powłoki samych siebie.”

 

 

 

© 2020 WingMakers (PL)
Materiały WingMakers powielone za zgodą WingMakers LLC